İşleriniz İçin İhtiyacınız Olan Tek Depolama Çözümü!

İşleriniz İçin İhtiyacınız Olan Tek Depolama Çözümü!

Şirketlerin depoları, sermayelerinin önemli bir kısmını barındırdıkları alanlardır. İster üretim ister aracı ister hizmet üreten bir sektör olsun, depo ve depolamanın önemi çok yüksektir. Gerek hammadde gerek nihai ürünler olsun her zaman şirket bünyesinde depolanamaz. Özellikle merkezleri ve üretim tesisleri başka şehirlerde olan işletmeler operasyonel esneklik kazanmak ve giderleri düşürmek adına sadece temsilcilik olarak kullanabilecekleri binalar ve ofisler kiralayarak, depolama ihtiyaçlarını dışarıdan karşılamayı tercih edebiliyorlar.

Depo Yok Diye Dert Etmeyin!

Depolama ihtiyaçlarının bu iş için özel hazırlanmış tesislerde sürdürülmesi, şirketlere çeşitli avantajlar sağlar. Bunlardan birkaçı;

  • Bina bakım masraflarından muaf olursunuz. Aynı zamanda bakım ve yenileme yapılması gereken durumlarda personel ve zaman ayırmak zorunda kalmazsınız. İnşaat işleri şirkette çalışan diğer çalışanların motivasyon ve verimliliklerini düşürmez.
  • Depo için fazladan güvenlik personeline ve alarma ihtiyaç duyulmaz. Mevcut güvenlik personelinin görev alanı azaldığı için daha etkin koruma sağlarlar.
  • Şirket depoları aynı zamanda birer tehlike kaynağıdır. Hırsızların dikkatini çeker, yangın, düşme gibi iş kazaları en fazla depolarda yaşanır. Bulundurulması ve alınması gereken İş Sağlığı ve Güvenliği malzemelerinden ve personelinden tasarruf edilir.
  • Yangın, sel gibi felaketlerin yaşanması durumunda şirketin kaynaklarının farklı yerlerde olması, riskin dağılmasını sağlar. Büyük çaplı felaketlerin ardından bile şirket faaliyetlerine devam edebilir.
  • Sigorta, elektrik gibi masraflarda ciddi tasarruflar sağlanır.
  • Temizlik, ilaçlama ve hijyen konularında düşünülmesi gerekmez.

Şirketler sadece ürünlerini ve hammaddelerini değil, kayıtlarını da uzun süre muhafaza etmek zorundadırlar. İleride yaşanabilecek geçmişe dönük hukuki sıkıntıların aşılması adına kayıtların saklanması yasalarla zorunlu hale getirilmiştir. Fakat bu kağıtların saklanması, normal saklama koşullarından farklı olmalıdır. Yazılı evrakların kullanıldığı kağıtlar ve mürekkepler zamanın yıkıcı etkilerine karşı çok hassastırlar. Bu yüzden düzgünce istiflenmeli, katlanmamalı, nem ve her türlü ısı ve sıvıdan iyi biçimde korunmalıdır. Bol miktarda kâğıtaynı zamanda haşere ve kemirgenleri kendine çeken, uzun zamanda çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilecek bir malzemelerdir. Aynı zamanda da düzenli yerleştirilmeli ve günün her saati ulaşılabilir olmalıdır. Ticari evrak, makbuzlar, sözleşme, fatura, irsaliye gibi belgeler taşıdıkları önemli olabilecek bilgiler sebebiyle özenle saklanması gerekmektedir.

Evrak arşivlerinin depolanması için farklı hacimlerde özel olarak hazırlanan, iklim şartları kontrol edilebilen bölümlerimizde bütün kayıtlarınız güvenle saklayabilirsiniz.

Ticarette Yeni Fırsatlar Sunar!

Globalleşen ekonomi dünya üzerindeki fiyatların çok hızlı artmasına yol açabiliyor. Bu gibi durumlar şirketler için riskler oluştursa da aynı zamanda yeni fırsatların da yakalanmasını sağlayabilir. Şirketler çok uygun fiyatlara çok miktarda hammadde veya mamul bulabilir ancak depolama olanakları yetersiz olduğu için bu fırsatları es geçmek zorunda kalabilirler. Bu gibi durumlarda dışarıdan sağlanacak depolama çözümü ile şirketler birçok yeni fırsatları yakalamak konusunda avantaj yakalayabilirler.

Merkezi Lokasyon, Sürekli Ulaşılabilirlik!

Ulaşılabilirlik, önemini yitirmeyen hatta modern dünyada önemini gittikçe arttıran detaylardan biridir. Günümüzde cep telefonları ve internet kişilere ulaşımı her zaman her yerde mümkün kılsa da fiziki ulaşılabilirlik artan mesafe ve trafik yüzünden gittikçe zorlaşmaktadır. Ankara’nın en merkezi ilçelerinden Keçiören’de, çevreyoluna yakın konumumuzla, şehir trafiğine girmeden en hızlı biçimde depomuza ulaşabilirsiniz. Özellikle depomuzdan yapacağınız nakliyatlarda yakıt masraflarınızı minimize edebilirsiniz.

Haftanın her günü, günün her saati açık olan işletmemiz, elektronik güvenlik önemleri, kapalı sistem güvenlik kameraları ve eğitimli güvenlik personelleri ile tatil günlerinde de sürekli olarak hizmet vermektedir.

İşleriniz İçin İhtiyacınız Olan Tek Depolama Çözümü!” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir